Festivalul EzotericFest Timisoara
Program 20-23 mai 2010

 
DOWNLOAD OFERTA SI FORMULARE INSCRIERE

CONTACT:
geealife @ yahoo.com TEL: 0722 371 196

Home
Inscriere
EDITII
ARHIVA
Galerie-Foto
Parteneri
Evenimente
Localizare
Video
Promovare

Asociatia Geea Life


Ezoteric Fest


Festival Expozodiac


Qigong – Taijiquan

Fundatia Romana

Grup de Dialog
ALTERNATIVE
si Stiinte Spirituale

Click to join alternative_spirituale
Click to join alternative_spirituale

Grup de Dialog
BON CAMINO
Pelerinajul
la Santiago
de Compostela
Spania

Click to join bon_camino
Click to join bon_camino

Grup de Dialog
SCOALA de
ASTROLOGIE

Click to join scoala_astrologie
Click to join scoala_astrologie

Grup de Dialog
EZOTERICFEST

Click to join ezotericfest
Click to join ezotericfest

Grup de Dialog
EXPOZODIAC

Click to join expozodiac
Click to join expozodiac

 


EzotericFest Timisoara 20-23 mai 2010 ed. IV-a
festival pentru o minte linistita, un suflet impacat si un corp plin de energie si lumina in armonie
sub motto-ulCUNOASTERE - SANATATE – ARMONIE
Casa Tineretului din Timisoara din str. Aries nr. 19
Conexiuni si Alternative Spirituale
organizat de Expo Timisoara International si Asociatia de Metafizica Geea Life
Targ de Produse Naturiste; Alternative, Stiinte, si Terapii Spirituale

Program EzotericFest 20-23 mai 2010ed. IV-a casa Tineretului Timisoara

       Joi 20 Mai 2010 SALA EXPOZITIE
11.30 -12.00 - Gheorghe IovuConcert de Muzica Terapeutica
12.00 -12.10 -
Deschiderea Oficiala - Cuvantul de deschidere organizatori
12.10 -12.25 -
Clubul Sportiv Qigong TaijiquanDemonstratie de Qigong si Taijiquan
12.30 -12.45 -
Amira Hayam - dans oriental – „Pe aripile feminitatii”
13.00 -13.30 -
Gheorghe IovuConcert de Muzica Terapeutica
13.00 -14.00 -
Conferinta de Presa si Cocktail pentru Mass-media, Expozanti, Conferentiari si Invitati

Manifestari ambientale in fata Casei Tineretului:
-- va canta zilnic Gheorghe Iovu concerte de muzica terapeutica ambientala
-- Demonstratii de Taijiquan si Qigong sustinute de Clubul Sportiv Qigong Taijiquan Timisoara

       Joi 20 Mai 2010 SALA CONFERINTE ETAJ
16.15 -16.55 - Ramona Venturini - Astrologia Karmica
17.00 -17.40 -
Cristian Andrei Tataru - Dragonul – forta libera, aspiratia si contemplatia, sistemul nervos
17.45 -18.25 -
Raluca Cibu Buzac - Corpul energetic de lumina in viata cotidiana
18.30 -19.10 -
Mihail Horatiu - Iisus si Iuda
19.30 -20.30 -
Mihail Horatiu - Incarcarea cu Energie Divina

       Vineri 21 Mai 2010 SALA CONFERINTE PARTER
11.00 -11.40 - Ovidiu Jupaneantu si Petru Bilea - Acupunctura, o stiinta straveche in epoca moderna
11.45 -12.25 -
Crina Veronica Veres - Puterea Cuvantului care Vindeca si da Viata –Efectul Isaia (sa ne reamintim Cine Suntem)
12.30 -13.10 -
Madalina Mihail - Clarviziunea. Paranormal sau firesc?
13.15 -13.55 -
Lidia Cotosman - Modalitati de atingere rapida a armoniei intre minte si suflet prin tehnici de Programare Neuro-Lingvistica
14.00 -14.40 -
Cristian Andrei Tataru - Lebada – adevarul iubirii, veneratia si adoratia, sistemul endocrin
14.45 -15.25 -
Andreea Sarcani - Atitudini contemporane: Unicitate versus Competitie
15.30 -16.10 -
Mihail Horatiu - Biblia confirma reincarnarea
16.15 -16.55 -
Doina Claudia Popa - Energia sufletelor si a spiritelor
17.00 -17.40 -
Ioan Adrian Nicula - Terapiile alternative in rezolvarea problemelor de sanatate
17.45 -18.25 -
Ionel Nicusor Bratu - Localizarea si excluderea informatiilor negative (facaturi) din corpul uman cu efecte asupra sanatatii fizice si spirituale
19.00 -19.35 -
Amira Hayam - Mistere Orientale - reprezentatie de dansuri orientale
20.00 -20.40 -
Grupul Mahamantra - Concert Bhajan - Muzica de meditatie traditionala vedica

       Vineri 21 Mai 2010 SALA CONFERINTE ETAJ
11.00 -11.40 - Eleonora Botezatu - Introducere in „Cursul in Miracole”
11.45 -12.25 -
Maria Livia Tautu - Zodiile din punct de vedere spiritual. Tranzitele planetare si evenimentele speciale pe intervalul 2009-2012 cu prezentare pe CD
12.30 -13.55 -
Leontin Nedelcu - Eliminarea afectiunilor coloanei
14.00 -14.40 -
Lidia Cotosman - Modalitati de atingere rapida a armoniei intre minte si suflet prin tehnici de Programare Neuro-Lingvistica - Workshop
14.45 -15.25 -
Irene Simoniac - Stadiul evolutiei spirituale a umanitatii
15.30 -16.10 -
Stefan Graur - Astrologia, pasii implinirii personale
16.15 -16.55 -
Szilagzi Geza - Tehnici de invatare accelerata
17.00 -17.40 -
Doina Claudia Popa - Energia sufletelor si a spiritelor - Workshop
17.45 -18.25 -
Ioan Adrian Nicula - Diagnosticare pe iris, pe aura si energetica
18.30 -19.10 -
Ionel Nicusor Bratu - Tratarea neoplasmului in cromoterapie cu efect in termografie
19.15 -19.55 -
Szilagzi Geza - Sexualitatea ca mod de evolutie spirituala in cultura occidentala si orientala
20.00 -20.40 -
Amira Hayam - Misterele seducatoare ale dansului oriental - workshop de dans pentru femei

       Sambata 22 Mai 2010 SALA CONFERINTE PARTER
11.00 -11.40 - Radu Irhasiu - Caracterul unitar al celor cinci arte metafizice chineze: destinul - astrologia, aparenta - Feng Shui, divinatia - I Ching, muntele - artele martiale interne si medicina
11.45 -12.25 -
Mihaela Gugu - Trapia CranioSacrala metoda Upledger
12.30 -13.10 -
Ioan Adrian NiculaEchilibrare si Recuperare cu produsele NIKKEN
13.15 -14.40 -
Ancu Dinca - Efectul Ancu Dinca
14.45 -15.25 -
Michael Szellner - Criza economica si societatea civila - o viziune holistica
15.30 -16.10 -
Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan
16.15 -16.55 -
Diana Culda - Ayahuasca-liana sufletului. Calatorie Samanica in jungla amazoniana
17.00 -18.25 -
Cezar Culda - Meditatia o punte catre adevarata noastra natura
18.30 -19.10 -
Ramona Venturini - Transformarea interioara prin materie, energie, spirit
19.15 -19.55 -
Paul Ionescu - VIDEOPROIECTIE - ,,ENERGIA LOCULUI, LOCUL ENERGIEI, INTOARCEREA LA NATURA – metode de acumulare a energiei prin gand si cuvant” – fond muzical Gheorghe Iovu
20.00 - 20.40 -
Gheorghe Iovu - Lansare BEST OF Gheorghe Iovu & Concert Terapeutic

       Sambata 22 Mai 2010 SALA CONFERINTE ETAJ
11.00 -11.40 - Ovidiu Jupaneantu si Petru Bilea - Acupunctura, o stiinta straveche in epoca moderna- Workshop
11.45 -12.25 -
Radu Irhasiu - Workshop de analiza Feng Shui prin metoda Stelelor Zburatoare, analiza destinului prin Metoda Celor Patru Stalpi ai Destinului si divinatie I Ching prin Metoda Regelui Wen si a Oracolului Infloririi Prunului
12.30 -13.10 -
Teodor Ciomocos - Deschiderea Inimii spre Primire si Daruire de Iubire
13.15 -13.55 -
Carmen Olariu - Constiinta vibratorie - noul stadiu al constiintei umane
14.00 -14.40 -
Manuel Christian Maurer - Workshop terapeutic de Constelatii sistemice familiale
14.45 -15.25 -
Stefan GraurAlchimia si Astrologia
15.30 -16.10 -
Alina Barca - Astrocartografia - unealta a calatorului constient
16.15 -17.40 -
Michael Szellner - Sunet si miscare
17.45 -18.25 -
Crina Veronica Veres - De ce ne imbolnavim si murim si cum putem sa nu o facem
18.30 -19.10 -
Carmen Ilie - NLP-o cale de autocunoastere si succes
19.15 -19.55 -
Dan Nistor - Cum scapam de durerile coloanei
20.00 -20.40 -
Nelu Stanciu - Alimentatia Ezoterica

       Duminica 23 Mai 2010 SALA CONFERINTE PARTER
11.00 -11.40 - Florentina Ionescu - Energia Kundalini
11.45 -13.10 -
Cezar Culda - Medicina traditionala chineza in perioada contemporana
13.15 -13.55 -
Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstratie de Qigong si Taijiquan
14.00 -14.40 -
Chen Baoliang - Maestru Taiji stilul Chen: CHEN BAOLIANG si Chen Miruna - Taijiquan, o cale catre sanatate si armonie - Demonstratie TAIJI CHEN
14.45 -15.25 -
Leontin Nedelcu - Masaj esential pentru acasa – curs rapid de masaj
15.30 -16.10 -
Alexandru Iacob - Marturii din Templul Cunoasterii - Expansiunea Constiintei
16.15 -16.55 -
Stefan Graur - Alchimia, evolutie constienta
17.00 -17.40 -
Marian Paraschiv si Cristi Tanase - GanoRezonanta si Alimentatia Naturala
17.45 -19.10 -
Ramona Venturini - VIDEOPROIECTIE Pelerinajul la Santiago de Compostela” – transformare si purificare – peste 4 000 de km de mers pe jos
19.15 - 20.40 -
Gheorghe Iovu - Concert de Muzica Terapeutica - inchiderea EzotericFest

       Duminica 23 Mai 2010 SALA CONFERINTE ETAJ
11.00 -11.40 - Cristian Andrei Tataru - Phoenixul – sacrificiul renasterii, intuitia si abstractia, sistemul centrului; Sphinxul – nimicul totului, abnegatia si absortia, sistemul limitei
11.45 -12.25 -
Teodor Ciomocos - Cum putem fi parinti “suficient-de-buni” si fericiti?"
12.30 -13.10 -
Magdas Emese - Forta interioara - Metoda Kriston
13.15 -14.40 -
Nelu Stanciu Lumea fiintelor elementale
14.45 -15.25 -
Alina Barca - Candidoza - intre mituri medicale si realitate
15.30 -16.10 -
Eli Catana - Invata sa traiesti sanatos – Alimentatia naturala de la stiinta la constinta
16.15 -16.55 -
Alexandru Iacob - Meditatie in vibratia lui Christ- solul recunostintei
17.00 -17.40 -
Liliana Maurer - Cultul apei si formele sacre - carafa TC Vital Alladin
17.45 -18.25 -
Petru Bilea - Substante toxice in viata nostra: alimentatie, cosmetice, medicamente, mediul
18.30 -19.10 -
Ildiko Iokai - Autoaparare pentru Femei
19.15 -19.55 -
Carmen Ilie - NLP si relatiile de cuplu
20.00 -20.40 -
Nelu Stanciu - Trup, Suflet si Spirit

 

0

DATE  CONTACT  EZOTERICFEST  TIMISOARA (inscrieri, contracte, formulare si alte informatii):
Asociatia Geea Life: email:
geealife @ yahoo.com tel: 0722 371196 Marcel Doros - www.geealife.ro - www.ezotericfest.ro - www.expozodiac.ro
Grup de Discutii http://groups.yahoo.com/group/ezotericfest (se poate inscrie oricine doreste)
Se poate solicita prin email sau tel contractul de inscriere, planul expozitiei, formularele si anexele.
Expotimisoara International: www.expotimisoara.ro tel/fax 0256 293217, tel 0256 499443/ 446  Persoana contact: Culea Aurora 0741 700153

horizontal rule

Home | Inscriere | EDITII | ARHIVA | Galerie-Foto | Parteneri | Evenimente | Localizare | Video | Promovare