Festivalul EzotericFest Timisoara
Program Ezotericfest

 
DOWNLOAD OFERTA SI FORMULARE INSCRIERE

CONTACT:
geealife @ yahoo.com TEL: 0722 371 196

Home
Inscriere
PROGRAM
ARHIVA
Galerie-Foto
Parteneri
Localizare
Video
Promovare
BEAUTY LIFE EXPO

Asociatia Geea Life


Ezoteric Fest


Qigong – Taijiquan

Fundatia Romana

Grup de Dialog
ALTERNATIVE
si Stiinte Spirituale

Click to join alternative_spirituale
Click to join alternative_spirituale

Grup de Dialog
BON CAMINO
Pelerinajul
la Santiago
de Compostela
Spania

Click to join bon_camino
Click to join bon_camino

Grup de Dialog
SCOALA de
ASTROLOGIE

Click to join scoala_astrologie
Click to join scoala_astrologie

Grup de Dialog
EZOTERICFEST

Click to join ezotericfest
Click to join ezotericfest

Grup de Dialog
EXPOZODIAC

Click to join expozodiac
Click to join expozodiac

 

 
***PROGRAM EzotericFest TIMISOARA - 09-12 Mai 2019 -ed.XXII Casa Tineretului

<><><> ATENȚIE – Programul nu este încă definitiv, mai pot apare mici modificări... <><><> --- programul tipărit pe care îl primește fiecare vizitator la intrare odată cu biletul PLUS CEL AFIȘAT PE UȘA SĂLILOR de conferințe îl putem considera definitiv -

--- www.ezotericfest.ro --- EZOTERICFEST, este un Festivalul de ALTENATIVE și TERAPII Complementare
*****va include: Servicii și Terapii Naturiste, Târg de Carte, Expoziție cu Vânzare, Cosmetice, Bijuterii, Cristale, Artizanat, Produse Bio, Suplimente, Uleiuri, Consultații, Medicină Naturistă, Reiki, Feng Shui, Bioenergie, Astrologie, Tarot, Terapie cu Îngeri, Cromoterapie, Masaj... Sesiuni de Conferințe, Workshop, Demonstrații, Muzica, Lansări, Promovări, Videoproiecții
...
***** http://www.ezotericfest.ro/002_00_program.htm


         SPECTACOL DESCHIDERE OFICIALĂ:
Joi 9 Mai 2019 <> ROTONDĂ SALA DE EXPOZIȚIE <> (Hol Casa Tineretului)

13.30 -14.00 -
Gheorghe Iovu – Concert de Muzică Terapeutică
14.00 -14.05 -
Deschiderea Oficială - Cuvântul de deschidere organizatori Expo Timișoara și Geea Life
14.10 -14.20 -
Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstrație de Qigong și Taijiquan
14.20 -15.00 -
Gheorghe Iovu – Concert de Muzică Terapeutică
15.00 -15.30 -
Conferință de Presă și Cocktail pentru Mass-media, Expozanți, Conferențiari și Invitați

====================================

        PROGRAM SĂLI CONFERINȚE – WORKSHOP:
Joi 9 Mai 2019 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

15.40 -16.20 -
16.20 -17.00 -
17.00 -17.40 -
Ramona Venturini - Astrologia și lecțiile karmice
17.40 -18.20 -
Silvia Takacs - Legile materializării

18.20 -19.40 -
Nelu Stanciu - Practica antroposofic㠖 cel mai eficient mijloc de evoluție spiritual
19.40 -20.20 -
Leonard Giubelan - Meditație-Atelier cu Sfera Melchisedek

20.20 -21.00 -
Teodor și Anda Ciomocoș -

Vineri 10 Mai 2019 SALA MARE CONFERINȚE - 01 – SPECTACOLE PARTER

11.00 -11.40 -
11.40 -12.20 -
12.20 -13.00 -
13.00 -13.40 -
Floriana Ungureanu - Dragonii din viața de zi cu zi
13.40 -14.20 -
Floriana Ungureanu - Arta divinației și arhetipurile umane
14.20 -15.00 -
Constantin Dorneanu - Regăsirea și autovindecarea feminității interioare
15.00 -15.40 -
Adrian Scheul – Numerele sacre
15.40 -16.20 -
Gheorghe Cohal - LUVIOM
, Terapie Informațională
16.20 -17.00 -
Aurelian Curin - Rugăciunea tainică a liniștii
17.00 -17.40 -
Doru Cica - Tehnici de eliberare emoțională
17.40 -18.20 -
Alina Bădic - Astrologie 360 de grade
18.20 -19.00 -
Mihaela Gugu - Terapia CranioSacrală și Eliberare SomatoEmoționala dezvoltate de Dr.John Upledger
19.00 -19.40 -
Anda Manta - Rugăciune de curățare a programelor nebenefice sufletului nostru

19.40 -20.20 -
Elena Diana Moise - Curățarea emoțiilor cu flori -- (cei 3 vindecători: trifoiul alb, obligeana, Irisul sau nu-mă-uita)
20.20 -21.00 -
Irina Matei-Cimpoiașu - Autoobservarea înseamnă autocorectare

Vineri 10 Mai 2019 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

11.00 -11.40 -
11.40 -12.20 -
12.20 -13.00 -
13.00 -13.40 -
13.40 -14.20 -
14.20 -15.00 -
Gabriel Mihaly - Adevăruri despre sare
15.00 -16.20 -
Eli Cătană și Cristina Tatar - Heartfulness Yoga și meditație Un corp, O minte, O inimă
16.20 -17.00 -
Ramona Venturini - Qigong-ul luminii - meditație pe centrul inimii
17.00 -17.40 -
Astrid Zahlik - Călătorie Șamanică
17.40 -18.20 -
Dan Spătariu - Pranayama știința respirației conștiente
18.20 -19.00 -
Cristian și Florentina Alexandru -
19.00 -19.40 -
Daria Aurelia Bucur - Armonizarea cu ajutorul sunetului
19.40 -20.20 -
Emese Hajnalka Magdás - Vitalitate – ieșire din boli autoimune precum Hasimoto, Scleroza Multipla, Artrita, Psoriasis, Lupus, Fibromialgie, Scleroderma, Eczeme, Autism etc.
20.20 -21.00 -
Nelu Stanciu - Omul și Îngerul păzitor


+++ Vineri 10 Mai 2019 <> ETAJ HOL SALA DE EXPOZIȚIE <>

16.00 -18.30 - Leonard Giubelan - Sedințe gratuite de terapii energetice bazate pe tehnici energoinformationale
                        din Reiki, Radiestezice și tehnici A. Ignatenko - curățare chakre si biocâmpuri

====================================
====================================

Sâmbătă 11 Mai SALA MARE CONFERINȚE - 01 – SPECTACOLE  PARTER

11.00 -11.40 -
Daria Aurelia Bucur - Puterea tămăduitoare a sunetului
11.40 -12.20 -
Narada Lorenzo Verrucci - Constelații familiale - familia o comoară sau o capcană?
12.20 -13.00 -
Emese Hajnalka Magdás - Sănătatea feminină - terapia naturală pentru probleme GINECO-ENDOCRINOLOGICE precum Fibroame Uterine, Sâni Fibrochistici, Endometrioză, Ovare Polichistice sau probleme menstruale și de fertilitate
13.00 -13.40 -
Irina Matei-Cimpoiașu - Moartea nu exista (nu este o soluție)

13.40 -14.10 -
Cristian Andrei Tătaru - Denunțare, demascare, dezvăluire și dezvrăjire în istorie, matematică și psihanaliză: "Discursul Autorității", "Discursul Universității", "Discursul Științei", ”Discursul Psihanalizei”
14.10 -14.40 -
Cristian Andrei Tătaru - "Civilizația este deșeul, realitatea este discursul (cele 4 discursuri: al autorității, al universității, al științei și al psihanalizei), adică ceea ce determină condițiile vorbirii" spunea Jacques Lacan
14.40 -14.50 -
Fundația Română de Qigong - Demonstrație de Qigong – GRUPĂ DE COPII
14.50 -15.00 -
Fundația Română de Qigong - Demonstrație de Taijiquan stilul Yang
15.00 -15.40 -
Elena Diana Moise -
Shaman cu plante – înțelepciunea rădăcinilor
15.40 -16.20 -
Alexandru Matei - Cine sunt și al cui sunt?
16.30 -17.30 -
Gheorghe Iovu - Concert de Muzică Terapeutic㠖 „Simplitatea sunetelor” - prezintă dr. Miruna Popescu Iovu
17.40 -18.20 -
Alice (Alina Cornelia Mihail) - Arta relaționării în cuplu - tainele unei relații împlinite

18.20 -19.00 -
Elena Năstacă - Recâștigă-ți sănătatea cu Masajul Terapeutic Thai Regal - Școala și Cabinet de Masaj Terapeutic Thai Regal Elena Năstacă
19.00 -19.40 -
Cristian Cioranu - Biomedicina –influențarea stării corpului fizic folosind tehnici energetice. Interacțiunea reciprocă între corpurile ce definesc structura omului
19.40 -20.20 -
Magdalena Bălan - Acțiunea plantelor asupra corpului emoțional. Plantele au o acțiune complexă asupra omului în mai multe planuri
20.20 -21.00 -
Ada Bianca Anastasiu - Cum să-ți creezi conștient realitatea

Sâmbătă 11 Mai 2019 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

11.00 -11.40 -
Maria Blaga - Ce este și ce nu este dezvoltarea personală
11.40 -12.20 -
Maria Blaga - Resurse pentru dezvoltare
12.20 -13.00 -
Mihaela Gugu - Terapia CranioSacrală și Eliberare SomatoEmoționala dezvoltate de Dr.John Upledger - cazuistică, discuții libere, răspunsuri la intrebări și demonstrații
13.00 -13.40 -
Floriana Ungureanu - Arta dresării animalului de putere (folosind magia sunetelor)
13.40 -14.20 -
Diana Harja - Kanha Shanti Vanam – Transformarea
14.20 -15.00 -
Sergiu Jenescu - Nevoia de a fi în contact
15.00 -15.40 -
Răzvan Decuseară - Descoperirea potențialului uman prin intermediul mandalelor
15.40 -16.20 -
Manuel Christian & Liliana Corina Maurer -
Anularea transmiterii bolilor cronice din neam la generațiile următoare ( copii, nepoți) cu TimeWaver Med PRO - Demo ședință gratuită Coerența Organelor & Genetica
16.20 -17.00 -
Manuel Christian & Liliana Corina Maurer - Curățarea șocurilor emoționale care sunt la baza cauzelelor psihosomatice ale bolilor cu TimeWaver Med PROź - Demo ședință gratuită TimeLine & Stress & Noua Medicină Germanică
17.00 -17.40 -
Doru Cica - Chirurgie energetică
17.40 -18.20 -
Tiberiu Csikos -
De ce Avatar Yoga
18.20 -19.00 -
Alice (Alina Cornelia Mihail) - Arta relaționării în cuplu - tainele unei relații împlinite – workshop
19.00 -19.40 -
Ramona Venturini - Ayahuasca și Shamanii din jungla Amazonului
19.40 -20.20 -
Leonard Giubelan - Atelier pt eliminarea din locuințele participanților a energiilor negative

20.20 -21.00 -
Nelu Stanciu - Omul și Arhanghelul sufletului poporului

Sâmbătă 11 Mai 2019 <> ROTONDĂ SALA DE EXPOZIȚIE <> (Hol PARTER CT)

16.30 -17.00 – PREZENTARE CARTE: Prezentarea cărților lui Chico Xavier - cel mai celebru medium al Braziliei - în cadrul standului editurii Ganesha
17.00 -18.00 – VIDEOPROIECȚIE: Proiecția filmului documentar despre viața lui Chico Xavier și anumite preziceri realizate acum 50 de ani legate de anul 2019 – oferită de editura Ganesha - în zona cu mese-scaune de la geamurile vizavi de intrare...

+++Sâmbătă 11 Mai 2019 <> ETAJ - HOL SALA DE EXPOZIȚIE <>

13.00 -14.00 -
Doru Cica - LANSARE DE CARTE - “Antrenamente spirituale, ucenicul vrăjitor” - prezintă Alina Bădic
14.00 -15.00 -
Aurelian Curin - LANSARE DE CARTE - „Tainica rugăciune a liniștii„ (et.1)
12.00 -18.30 - Leonard Giubelan Sedințe gratuite de terapii energetice bazate pe tehnici energoinformationale
                        din Reiki, Radiestezice și tehnici A. Ignatenko - curățare chakre si biocâmpuri

--- Sâmbătă 11 Mai 2019 <> PLATOU intrare CASA TINERETULUI <>  

13.00 -13.30 -
Clubul DINAMIC KARATE, Antrenor Ovidiu Denes - Demonstrație de karate – GRUPE de COPII

====================================
====================================

Duminică 12 Mai SALA MARE CONFERINȚE - 01 – SPECTACOLE  PARTER

10.30 -12.00 -
Ada Bianca Anastasiu - Introducere în Tantra
12.00 -12.40 -
Irina Matei-Cimpoiașu - Viziunea și realitatea sunt unul și același lucru
12.40 -13.20 -
Anda Manta - Arhanghelii și rolul lor în viața noastră

13.20 -13.30 -
Fundația Română de Qigong - Demonstrație de Qigong – GRUPĂ DE COPII
13.30 -13.40 -
Fundația Română de Qigong - Demonstrație de Taijiquan stilul Yang
13.40 -15.00 -
Cezar Culda - Meditația și sufletul activ
15.00 -15.40 -
Ramona Venturini - Camino de Santiago – 9 000 de km pe jos prin Franța, Spania și Portugalia (conferință și videoproiecție)
15.40 -16.20 –
Marian Apostol - Camino de Santiago – Pelerinaj către sufletul meu
16.20 -17.00 -
Adriana Sorina Ștefănescu - Activarea glandei pineale cu Fosfene
17.00 -17.40 -
Silvia Takacs - Feminitate sacră
17.40 -18.20 -
Aurelian Curin - Numerologa sufletului și cele cinci întrebări fundamentale ale vieții
18.20 -19.00 -
Doru Cica - Relația de cuplu, de la ridicol la sublim
19.00 -19.40 -
Pitters Andreas-Longinus - Beneficiile Meditației în timpul sarcinii

19.40 -20.20 -
Leonard Giubelan - Atelier cu Sfere, Conuri, Piramide, invocarea infoenergiilor din Orașul de Argint, Orașul de Aur, Orașul de Opal
20.20 -21.00 -


Duminică 12 Mai 2019 SALA MICĂ CONFERINȚE - 02 – Intrare Exterior

12.20 -13.00 -
Mirela Cornelia Han - Plante Biblice
13.00 -13.40 -
Liviu Octavian Lugojan - Simbolul ezoteric al păsări și al zborului
13.40 -14.20 -
Diana Harja - Quantum Core - metoda celor 2 puncte (fondator: Ekta si Francois Bouderlique)
14.20 -15.00 -
Delia Antal Dalma - Atelier demonstrativ de constelații cu energii ajutătoare
15.00 -15.40 -
Cristian și Florentina Alexandru - Slăbește eficient prin puterea subconștientului cu programele de antrenament mental Theta de la Perfect Mind
15.40 -16.20 -
Manuel Christian & Liliana Corina Maurer -
Spiritualitate aplicată în Dezvoltarea personală, Evoluția spirituală și psihoterapie transpersonală cu TimeWaver Proź - Demo gratuit  Arheitipuri & Puncte de energie
16.20 -17.00 -
Manuel Christian & Liliana Corina Maurer - Benzile de vibrație Access Barsź - practica simplă de schimbare, relaxare și conștientizare - Prezentare “Totul în Viață vine la mine cu Ușurință, Bucurie și Glorie!”
17.00 -17.40 -
Mirela Ruxandra - Hipnoza – o abordare spirituală
17.40 -19.00 -
Lucian Stancu - Numerologie practică
19.00 -19.40 -
Simona Roșuț - Ce este șamanismul, cu ce ne poate ajuta, cum poate fi învățat - (prezentare și demonstrație - vom face o călătorie pe sunetul tobei pentru găsirea animalului de putere)
19.40 -20.20 -
Gabriel Mihaly - Istoria apei Pi
20.20 -21.00 -
Teodor și Anda Ciomocoș -

>>>Duminică 12 Mai 2019 <> ROTONDĂ SALA EXPOZIȚIE <> (Hol PARTER CT)

16.30 -17.30 -
Marian Apostol - LANSARE DE CARTE - „Pelerinaj către sufletul meu„ --- în zona cu mese-scaune de la geamurile vizavi de intrare...

+++Duminică 12 Mai 2019 <> ETAJ - HOL SALA DE EXPOZIȚIE <>

12.00 -18.30 - Leonard Giubelan Sedințe gratuite de terapii energetice bazate pe tehnici energoinformationale din Reiki, Radiestezice și tehnici A. Ignatenko - curățare chakre si biocâmpuri

--- Duminică 12 Mai 2019 <> PARC EXTERIOR intrare CASA TINERETULUI <>  

14.00 -15.00 -
Doru Cica - Pase Magice - Workshop gratuit în Parcul de la intrarea în Casa Tineretului

====================================
Informații: Marcel Doroș  0722 371 196  geealife@yahoo.com
*** http://www.ezotericfest.ro/002_00_program.htm
-----------------


        
====================================
 

0

DATE  CONTACT  EZOTERICFEST  TIMISOARA (inscrieri, contracte, formulare si alte informatii):
Asociatia Geea Life: email:
geealife @ yahoo.com tel: 0722 371196 Marcel Doros - www.geealife.ro - www.ezotericfest.ro
Grup de Discutii http://groups.yahoo.com/group/ezotericfest (se poate inscrie oricine doreste)
Se poate solicita prin email sau tel contractul de inscriere, planul expozitiei, formularele si anexele.
Expotimisoara International: www.expotimisoara.ro tel/fax 0256 293217, tel 0256 499443/ 446  Persoana contact: Culea Aurora 0741 700153

horizontal rule

Home | Inscriere | PROGRAM | ARHIVA | Galerie-Foto | Parteneri | Localizare | Video | Promovare | BEAUTY LIFE EXPO